Eşsiz Sanatçılar

Festivalde sahne alan usta seslerden Ali Ekber Eren, söylediği duygu dolu türkülerle kendisini dinleyenleri mest etti. Devamında sahneye çıkan Kutsal Evcimen ve Gurbet Bayar’ın seslendirdiği türkü ve halaylar coşkuyu daha da artırırken programın sonunda sahne alan Ege türkülerinin güçlü ismi Tolga Çandar, eşsiz performansıyla festivale katılanlardan tam not aldı. Etkinlik, Dernek Başkanımız Kazım Demirer’in etkinliğe katılanlara teşekkürüyle sona erdi.

Kayabelen Geçmişini Unutmadı

Etkinlik programında büyük ilgi gören ve izleyenlere duygu dolu anlar yaşatan bir başka bölüm ise Köyümüzde 1950 öncesi doğup vefat etmiş olanların fotoğraflarının sunulduğu barkovizyon gösterisi oldu. Bunun yanı sıra kısa bir süre önce vefat eden Kayabelenli Alevi dedesi Mehmet Özcan ve hayırsever iş adamlarından Baha Yılmaz adına da ailelerine, ayrıca Derneğimizin 25. Yılı olması nedeniyle dernek kurucuları ve eski başkanlarına bir hatıra plaketi verildi.

Amatör Sesler ve Semah Ekipleri İlgi Gördü

Etkinlikte sahne alan Kayabelenli amatör sesler Kurtuluş Şencan, Aydın Karamanay ve Barış Şencan, halk ozanı Erdoğan Çördük, Erhan Bakay ve Neşe Malkaş’ın yanı sıra Kayabelen Köyü, Isparta Senirkent Uluğbey Köyü ve Ankara Çağdaş Demokratik Ehlibeyt Platformu (ÇAĞDEP) Semah Ekipleri ilgiyle izlendi. Yine katılımcılara geleneksel olarak etli pilav ikramı yapıldı ve hediyeli bağış etkinliği düzenlendi.

Sosyal medyada paylas..