Başkanımızın Mesajı

Sevgili canlar,

Derneğimizin 25. yılı dolayısıyla hayata geçirmeyi planladığımız projelerimizden biri olarak, yenilenen adresi ve tasarımıyla web sitemizden sizlerle tekrar buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Yola çıkarken demiştik ki “Şimdi, birlik olup derneğimizi ve festivalimizi yeniden hayata geçirme zamanı… Yüreğimizin üstündeki karlar kalksın, yeller dinsin; köyümüze yeniden bahar gelsin, yeşersin dört bir yan. Hep beraber yeşertelim umutları yeniden; bir filiz boy versin topraktan, besleyelim, birlik ile, dirlik ile, sevgi ile…” Çok şükür ki bu mesajın üstünden geçen zaman içinde buna yönelik adımları köylüsü ve kentlisiyle beraber attık. Bir olalım, iri olalım, diri olalım diyerek festivalimizi yeniden canlandırdık ve bunu yaparken bir olmanın, iri olmanın, diri olmanın gerekliliğini ve güzelliğini beraberce tecrübe ettik; etmeyi de sürdürüyoruz. Bunu birlik ve dayanışma içinde gerçekleştirmiş olmanın bize verdiği güçle elimizden gelen gayreti göstererek hem köyde hem de kentlerdeki Kayabelenlilerin birbiriyle ve kökleriyle iletişimini sürekli kılmak adına birtakım faaliyetlerde bulunduk. Bunların arasında göreve geldiğimiz yıldan beri Muharrem ayında düzenlediğimiz aşure ikramlarımız, derneğimizi ve köyümüzü tanıtıcı takvim ve hediyelik ürünlerle Kayabelenli canların köylülerimiz ve derneğimizle ilgili gelişmelerden haberdar olmasını sağlayan SMS hizmetimiz önemli bir yer tutmakta…İki yıldır da Hünkâr Hacı Bektaş-ı Velî’nin “İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır” sözünden hareketle üniversiteyi kazanmış olan Kayabelenli gençlerimize bir defaya mahsus maddi destek sağlamak üzere bir kampanya yürütüyoruz. Her konuda desteğini gördüğümüz canların bu konuda da bize destek olmayı sürdüreceğine yürekten inanıyoruz.

Her zaman söylediğimiz gibi bu köy ve bu dernek birimizin değil hepimizin… Dolayısıyla, yapılan işlerin birkaç kişinin üstüne kalmaması, olabildiğince tüm Kayabelenlilerin birlik olup köyümüzü ve derneğimizi daha iyi noktalara getirmeye gayret göstermesi en büyük temennimiz…

Biz buna inanıyoruz, çünkü Kayabelenliler birlik ve dayanışma içinde neleri başarabildiğini birçok kez ispatlamıştır.
Daha nice güzel etkinliklerde buluşmayı dilerim.

Aşk ile…

Özgür OĞUZ
KAFADER Yönetim Kurulu Başkanı